Posted on

کارشناس فضای‌ مجازی در گفتگو با “تیتر۱”:
کرونای مجازی و ترور افکار عمومی، مردم را فریب داد/ لزوم حذف بسترسازان مجازیِ خطرناک‌ تر از کرونا از جغرافیای سایبری ایران
روح الله مومن نسب گفت: سال گذشته چندین نفر به دلیل شایعات کذب درمان و ایمن شدن بدن با الکل مسموم و جان خود را از دست دادند لذا کرونای مجازی و ترور افکار عمومی باعث شد مردم به شدت در فضای مجازی فریب بخورند.

به گزارش گروه گوناگون “تیتریک”؛ کارشناس فضای‌ مجازی در گفتگو با خبرنگار “تیتریک” گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال بر قوت در فضای مجازی تاکید کردند یعنی استقلال در فضای مجازی باید اولین شعار جمهوری اسلامی در این فضا باشد.

روح الله مومن نسب ادامه داد: البته این حرف حضرت آقا تازگی نداشت و ایشان در سخنان گذشته خود بارها روی این موضوع تاکید داشتند و قدرتمند شدن در فضای مجازی را از مظاهر قدرت کشور می دانستند اما متاسفانه وضع فضای مجازی از سال گذشته تاکنون بدتر شده و بهتر نشده است.

ویافزود: ضریب نفوذ دشمن در فضای مجازی روز به روز بر کشور ما افزوده می شود و در حوزه زیرساختی علاوه بر داشتن توان داخل به دشمن وابسته شده ایم و دروغ، تهمت، توهین، غیبت، شایعه پراکنی ، جعل، سرقت، آدم کشی و … در این فضای خاموش بیداد می کند.

مومن نسب تصریح کرد: در پایان اسفند سال گذشته چندین نفر به دلیل شایعات کذب درمان و ایمن شدن بدن با الکل مسموم و جان خود را از دست دادند لذا کرونای مجازی و ترور افکار عمومی باعث شد مردم به شدت در فضای مجازی فریب بخورند و این از ابزارهای نفوذ دشمن است.

وی با بیان اینکه دشمن با جنگ رسانه ای درصدد حذف جبهه مقاومت است، تاکید کرد: متاسفانه برخی داخلی ها نیز به این موضوع دامن زدند و سعی کردند صدای نیروهای انقلابی را در همه حوزه ها از رسانه ها به ویژه رسانه ملی قطع یا محدود کنند و در حوزه فضای مجازی نیز با قطع کامل این موضوع اجازه ندادند در این زمینه شفاف سازی صورت گیرد.

این کارشناس فضای‌ مجازی گفت: برای قوی تر شدن کشور در فضای مجازی باید فرامین امام خامنه ای در این حوزه به مطالبه مردم از مسئولین تبدیل شود تا مسئولین نتوانند از زیر بار آن شانه خالی کنند زیرا متاسفانه علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری شاهد کوتاهی برخی از دولتی ها در این زمینه هستیم.

مومن نسب افزود: در سال جهش تولید ابتدا باید از خود شروع کنیم و موظف به استفاده از تولیدات داخلی هستیم و رسالت صدا و سیما این است که مدیرانِ جوانِ پیام‌رسان‌ های توانمند داخلی (ایتا، گپ، آی‌گپ، بله، سروش و هورسا) را به برنامه ها دعوت کند تا این جوانان نخبهٔ ایرانی که در طوفان ناملایمتی‌ های داخلی و گاه خارجی، نرم‌ افزارهایی طراحی کرده‌ اند را به مردم معرفی کنند.

وی گفت: در حال حاضر که مخالفان نظام، به‌ جز فضای رهاشدهٔ مجازی و رسانه‌ های مخالف نظام به آنتن زندهٔ رسانه‌ های نظام هم دسترسی پیدا کرده‌ اند، حقیر و دیگرانِ آشنا به فضای مجازی نیز آماده‌ایم اگر فرصتی به ما داده شود، از نظام مظلوم و دستاوردهای جوانان کشورمان دفاع کنیم.

این کارشناس در خاتمه خاطر نشان کرد: اگر گوگل، تلگرام، اینستاگرام، واتس‌اپ و دیگر بسترسازان مجازیِ خطرناک‌ تر از کرونا از جغرافیای سایبری ایران حذف شده و پیام‌ رسان‌ های ایرانی جایگزین آن‌ ها شوند، آمریکا و کرونا را شکست می دهیم.

الهه ملاحسینی – تیتریک

http://www.titre1.ir/fa/news/177746

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *