Posted on

قبر

میلیون ها بار کف پاهایت را می بوسم،

به عشق روزی که جسم لختت را به آغوش کشم…

چشم به راه سینه چاکت، “خاک”

محققان دریافته اند که آلودگی هوا عامل اصلی مرگ و میر جهانی است. در واقع ، آنها ادعا می کنند که می تواند خطر مرگ را به میزان قابل توجهی بیشتر از سایر عوامل اصلی از دست دادن زندگی ، از جمله سیگار کشیدن ، مالاریا و خشونت عمومی افزایش دهد.

این تحقیق که اکنون در مجله Cardiovascular Research منتشر شده است ، حاکی از آن است که با توجه به شدت اثرات آن ، سیاست گذاران ، سازمان های بهداشتی و رسانه ها باید تمرکز بیشتری بر آلودگی هوا داشته باشند visit https://about-alcohol-info.com/.

آلودگی هوا و سلامت انسان
در طول سالها ، تحقیقات به طور قطعی اثرات منفی آلودگی هوا بر سلامتی را نشان داده است. این بیماری با افزایش بیماری های قلبی عروقی مانند حملات قلبی و مغزی و همچنین بیماری های مزمن مانند آسم همراه است. این دارو همچنین تأثیرات سوئی بر بارداری مانند زایمان زودرس دارد.

نویسندگان مطالعه خاطر نشان می کنند که برخی از آلودگی هوا در جهان طبیعی وجود دارد ، مانند مقادیر قابل توجهی گرد و غبار در بخش هایی از آفریقا و به شکل ذرات معلق در آتش سوزی در مناطق مختلف جهان.

با این حال ، عوامل تحت تأثیر انسان نیز از عوامل اصلی آلودگی هوا هستند – به ویژه سوزاندن سوخت های فسیلی در صنعت و موتورهای خودرو.

به عنوان مثال ، یک مطالعه در سال ۲۰۱۸ در مجله بین المللی تحقیقات محیطی و بهداشت عمومی نشان داد که “[محصولات جانبی حاصل از احتراق سوخت های سنگین مهمترین تهدید برای سلامتی و آینده کودکان است و عوامل اصلی در نابرابری جهانی و بی عدالتی محیط زیست هستند.”

11 Replies to “مرگ”

 1. بازتاب: آخرین اخبار
 2. بازتاب: رامیم
 3. بازتاب: داغ کن
 4. بازتاب: آرا ایرانی
 5. بازتاب: روح الله
 6. بازتاب: Najafabad
 7. بازتاب: Najafabad
 8. بازتاب: رامیم
 9. بازتاب: رامیم
  1. شهریار، درود!
   بی اختیار از دیدگاه تو به یاد این آیه افتادم:
   أَوْ کَصَیِّبٍ مِّنَ السَّمَاءِ فِیهِ ظُلُمَاتٌ وَرَعْدٌ وَبَرْقٌ یَجْعَلُونَ أَصْابِعَهُمْ فِی آذَانِهِم مِّنَ الصَّوَاعِقِ حَذَرَ الْمَوْتِ واللّهُ مُحِیطٌ بِالْکافِرِینَ
   … چون [کسانى که در معرض] رگبارى از آسمان که در آن تاریکی ها و رعد و برقى است [قرار گرفته‏اند] از [نهیب] آذرخش [و] بیم مرگ سر انگشتان خود را در گوشهایشان نهند! ولى خدا بر کافران احاطه دارد. (بقره / ۱۹)
   از رستگاران باشی؛ بدرود/.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *